Oliwki z tuńczykiem 300g Zobacz większe

Oliwki z tuńczykiem

produkt_58

Nowy produkt

waga netto 300g.

Temperatura przechowywania- 0C +25C

Termin do spożycia 36 miesięcy

Cena hurtowa 4.95zł (+5%vat) 24 sztuki

 

Więcej szczegółów

10 szt. dostępnych

7,00 zł brutto

Więcej informacji

Doskonałe hiszpańskie Oliwki Excelencja  nadziewane tuńczykiem 300g

Właściwości oliwek

Oliwki przeznaczone do konsumpcji są kiszone, mają więc wszystkie zalety kiszonek: regulują perystaltykę jelit i wspomagają florę bakteryjną.

Ludzie często jedzący oliwki mają we krwi wyższy poziom serotoniny (hormonu odpowiedzialnego za uczucie sytości) niż pozostali. Dlatego rzadziej sięgają po słodycze i inne kaloryczne produkty. Według niemieckich badaczy aromaty zawarte w oliwie z oliwek sprawiają, że jest ona najbardziej sycąca spośród różnych rodzajów tłuszczy. 

Oliwa zawarta w oliwkach ma własności przeciwmiażdżycowe. Jak wykazały badania naukowców zawarty w oliwie polifenol o nazwie hydroksytyrozol działa przeciwutleniająco, odwracając niekorzystne działanie diety wysokotłuszczowej. Ten sam związek obniża poziom markerów wskazujących na wzrost oporności organizmu na działanie insuliny, jaką często obserwuje się u osób otyłych i na diecie bogatej w tłuszcze.

Głównym rodzajem oleju zawartego w oliwkach jest kwas oleinowy - jednonienasycony kwas tłuszczowy typu omega-9. Okazuje się, że kwas oleinowy bierze udział w procesach, które mogą: zapobiegać rozwojowi raka mózgu i prowadzić do spowolnienia już istniejącej choroby. 

Dowiedziono także, że częste spożywanie oliwek oraz jej przetworów w tym oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia chroni przed rozwojem demencji i choroby Alzheimera.

 

 

 

 

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku

Obsługiwane płatności

visa mastercard paypal